Categories
.

Zmiana miejsca spotkania!

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że nastąpiła zmiana godziny i miejsca spotkania autorskiego z Ewą Bauer! Spotkanie odbędzie się 26 lipca (środa) o godzinie 18:00, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim przy ul. Wolińskiej 9.

Zapraszamy serdecznie!

Categories
.

Kolejne spotkanie przed nami

Lato w pełni, a my ponownie, wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kamieniu Pomorskim, zapraszamy na spotkanie autorskie – tym razem z Ewą Bauer!

Ewa Bauer kiedy tylko może ucieka na łono natury by tworzyć. Kocha las i wszystko co zielone, dlatego niedawno uciekła z miasta i dopiero na wsi poczuła się u siebie. Interesuje się psychologią, podróżami, dobrą kuchnią. Na co dzień pracuje jako prawnik i zajmuje się domem i rodziną, a gdy tylko nadarza się okazja uprawia ogródek. Choć zawsze mówiła, że pisanie książek pozostawia sobie na emeryturę, postanowiła przyspieszyć ten proces, czego efektem była jej debiutancka powieść „W nadziei na lepsze jutro” wydana w 2011 w Wydawnictwie Szara Godzina. Kolejne powieści to: „Kruchość jutra” (2013), „Kurhanek Maryli” (2014), ”Słoneczne jutro” (2018), „Ucieczka przed życiem” (2018). Są to powieści obyczajowo-psychologiczne. W październiku natomiast 2019 r. ukazał się pierwszy tom sagi rodzinnej z historią w tle – cyklu Tułacze życie, a w kolejnych latach następne części i są to: „Za nasze winy”, “Kiedyś ci wybaczę, “Nigdy nie zapomnę” oraz najnowsza, która premierę miała w tym roku “Chcę żyć inaczej”.

W swojej twórczości porusza tematy trudne, choć nierzadko występujące w relacjach międzyludzkich. Skupia się na emocjach, nie ocenia bohaterów, ale wskazuje mechanizmy jakim podlegają ich reakcje. Często powtarza, że jeśli choć jedną osobę poruszy jej twórczość, to już warto było pisać. Jest miłośniczką „Małego Księcia”. Posiada kolekcję ponad siedemdziesięciu tłumaczeń tej książki na języki obce.

Spotkanie odbędzie się 26 lipca o godzinie 17:00 na Marinie nad Zatoką Kamieńską. W przypadku złych warunków pogodowych, spotkanie zostanie przeniesione do biblioteki, przy ul. Wolińskiej 9.

Zapraszamy serdecznie!

Categories
.

Zapraszamy na spotkanie!

Wspólnie z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną, zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie, tym razem z Maciejem Paterczykiem.

Autor pochodzi z Ziemi Kamieńskiej. Ukończył historię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Szczecińskim. Wyróżniony Stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury. Pisze powieści, których akcja rozgrywa się na Pomorzu Zachodnim: “Ziemie Niczyje” (2014), “Na zgliszczach” (2015), “Morze krwi, ziemia ognia” (2019) czy “Czarny Bałtyk” (2021). Ma w swoim dorobku również powieść wampiryczną: Korngold (2022).

Spotkanie odbędzie się 19 lipca 2023 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.

Zapraszamy!

Categories
.

Kolejne spotkanie autorskie!

Nasza księgarnia zaprasza na drugie spotkanie autorskie zorganizowane wspólnie z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej! 🙂 Tym razem Małgorzata Duda, przewodniczka po Szczecinie i Pomorzu, autorka wielu książek i przewodników turystycznych, właścicielka wydawnictwa dudowie.pl opowie o najpiękniejszych legendach Pomorza Zachodniego. To będzie też doskonała okazja do zakupienia jednej z książek autorki i zebrania autografu! ❤

Zapraszamy 5 grudnia (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej!

Categories
.

Spotkanie z Michałem Rembasem

28 października 2022 zorganizowaliśmy, wraz z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, spotkanie autorskie z Michałem Rembasem – szczecińskim przewodnikiem, historykiem i dziennikarzem. P. Michał wygłosił wykład pt. “Pomorze Zachodnie jakiego nie znacie”, a po spotkaniu była okazja by nabyć jedną z jego książek i zdobyć autograf.

Dziękujemy za wizytę w Kamieniu i zapraszamy ponownie!

Categories
.

Nasze książki

W naszej księgarni znaleźć można wszystkie rodzaje książek: literaturę piękną, poezję, beletrystykę, powieści, reportaże, biografie, książki historyczne, podręczniki szkolne i akademickie, bajki, kolorowanki…

…a jeśli jakiejś książki nie znajdziecie, to zawsze możecie ją u nas zamówić! Sprowadzamy książki z hurtowni i wydawnictw w całej Polsce! Zapraszamy do księgarni “Wiedza” – osobiście, telefonicznie lub przez e-mail.

Categories
.

Witaj, świecie!

Strona istnieje dzięki temu, że Księgarnia Wiedza jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki “Certyfikat dla małych księgarni”.